koperta

Do czego można u używać kopert C-6?

Koperty są podstawowym asortymentem dostępnym na poczcie. Kiedyś głównie służyły jako opakowanie do wysyłanych listów, na którym trzeba było umieścić adres i odpowiedni znaczek. W dzisiejszych czasach większość korespondencji przeniosła się do sieci, a listy zamieniły się w e-maile. Pomimo tego, popyt na koperty nadal jest spory. 

Co oznacza skrót C6 i do czego wykorzystać koperty o tym kodzie?

Rozmiary kopert, w zgodzie ze standardami ISO, oznaczone są specjalnymi kodami. Każdy kod określa konkretny model koperty oraz jej format określony takimi wymiarami jak długość i szerokość, podanymi w milimetrach. A więc C6 jest kopertą o szerokości 114 milimetrów i szerokości 162 milimetry. Jeżeli chodzi o zwizualizowanie rozmiaru – ten rodzaj koperty zmieści kartkę A5 złożoną na pół, wzdłuż dłuższego boku, lub kartkę A4 złożoną dwukrotnie. Na rynku, oprócz klasycznych kopert, można dostać także specjalne koperty C-6 samokopiujące, zawierające potwierdzenie odbioru. Dzięki samo kopiowaniu można jednocześnie uzupełnić oryginał i kopię.

Tradycyjne koperty można kupić nie tylko w klasycznej bieli, ale również w innych kolorach. Dzięki temu koperty mają znacznie więcej zastosowań niż tylko wysyłanie listów i dokumentów. Pierwszym ciekawym pomysłem jest stworzenie kieszonki w naszym osobistym notesie czy kalendarzu. Wystarczy przykleić kopertę na wewnętrzną stronę okładki, aby w końcu zapanować nad wypadającymi karteczkami i drobiazgami. Przyszła para młoda zazwyczaj rozwozi zaproszenia schowane w gustownej kopercie w odcieniach bieli, która nadaje zaproszeniu dodatkowej elegancji. Koperty są również idealnym opakowaniem na kartki urodzinowe, dzięki szerokiej gamie kolorów możemy wybrać odcień dla każdego. Wiele osób oprócz kartek, w tym samym typie kopert przekazuje prezenty w formie pieniędzy. Dzięki temu przekazanie takiego podarku jest gustowne, a także nie wywołuje niezręcznych sytuacji. Z kolorowych kopert można stworzyć organizer na małe dokumenty, który powieszony nad biurkiem nie tylko będzie pełnił rolę funkcjonalną, lecz również dekoracyjną. 

Tagi Blog

Skontaktuj się z nami!

Zawsze chętnie służymy pomocą i pracujemy indywidualnie oraz efektywnie dla Ciebie.