Świat Kopert https://swiat-kopert.pl Drukarnia Introligatorska Thu, 12 Jan 2017 08:28:36 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Uniwersalność kopert https://swiat-kopert.pl/porady/uniwersalnosc-kopert/ Wed, 07 Oct 2015 10:59:14 +0000 https://swiat-kopert.pl/?p=3904 Listy, notki, korespondencja - wszelkie tego typu środki dobrze trzymać poukładane. Co to znaczy? Z pewnej strony musimy je posegregować, rozdzielić na właściwe podklasy, z drugiej zestawić w logiczny sposób i schować w bezpieczne miejsce oddane do zbierania takich właśnie przedmiotów.

Artykuł Uniwersalność kopert pochodzi z serwisu Świat Kopert.

]]>
Listy, notki, korespondencja – wszelkie tego typu środki dobrze trzymać poukładane. Co to znaczy? Z pewnej strony musimy je posegregować, rozdzielić na właściwe podklasy, z drugiej zestawić w logiczny sposób i schować w bezpieczne miejsce oddane do zbierania takich właśnie przedmiotów.

Co najczęściej wykorzystujemy do porządkowania dokumentów? Do głowy przybywa przede wszystkim segregator. Faktycznie, jest on konkretny, duży, jednakże jednocześnie ma stosunkowo mnóstwo powierzchni. W wielu przypadkach nie zmieścimy go w przegródce w regale przystoi znaleźć dla niego usytuowanie lub w jakiejkolwiek większej komodzie albo na widoku, np. na półce. Jeżeli więc mówimy o swoich dokumentach, może należałoby poszukać innego rozwiązania niż słabo praktyczne segregatory? Idealnym rozwiązaniem są koperty: mało miejsca, mało z nimi problemów. Do głębszych debat na ten temat zapraszamy w komentarzach.

Artykuł Uniwersalność kopert pochodzi z serwisu Świat Kopert.

]]>
Przygotowania projektu https://swiat-kopert.pl/porady/przygotowanie-do-druku/ Tue, 06 Oct 2015 12:04:45 +0000 https://swiat-kopert.pl/?p=3907 W aktualnym informatorze postaramy się przedstawić który bezwartościowy efekt przynosi nieobecność spadów przy projektowaniu ulotki. Dla przykładu nadamy schemat ulotki A5, jaką przygotował jeden z naszych pracowników.

Artykuł Przygotowania projektu pochodzi z serwisu Świat Kopert.

]]>
W aktualnym informatorze postaramy się przedstawić który bezwartościowy efekt przynosi nieobecność spadów przy projektowaniu ulotki. Dla przykładu nadamy schemat ulotki A5, jaką przygotował jeden z naszych pracowników. Brak spadów skutkuje tzw. „lśnienie” przy krawędziach. Po docięciu fabrykacji do wyłonionego wymiaru, zamówionego przez kupującego, może okazać się, iż po brzegach modelu pozostaną puste paski. Rozłożenie ryciny po 2mm z każdorazowej strony (dorobienie spadków) wyklucza ten rezultat. W wypadku właściwego zrealizowania pracy do druku, dostajemy ulotkę, jakiej grafika kończy się akurat z rozcięciem. Trzeba pamiętać, iż biała ramka nie jest naszym spadem.

Aparatury wytwórcze jak również introligatorskie ujmują margines błędu, jaki może dosięgnąć do 1,5mm. Nie wykorzystanie spadów, potrafi skutkować tym, iż w ekstremalnym przypadku pozyskamy 2 krawędzie, w których zauważalne będą 1.5 mm paski.

Artykuł Przygotowania projektu pochodzi z serwisu Świat Kopert.

]]>